ARİS Resmi Web Sitesi

 

Ali Raif İlaç olarak sağlık alanında 60 yıldır yaşama değer katmak için çalışıyoruz. Daha fazla katma değer için üretim kapasitemizi artıracak yatırımlarımızı sürdürürken gençlere ve çalışanlarımıza yapılacak yatırımın da başarının önemli anahtarı olduğunu biliyoruz. Bu bilinç ile projeler planlıyor ve hayata geçiriyoruz.

2023 yılında başlattığımız “Formül Genç Yetenek” programı ile gençlere mezuniyet öncesi gerçek bir iş deneyimi sunan ‘uzun dönem staj fırsatları’ sağlıyoruz. Programın en önemli amacı, genç yeteneklerin ilaç sektöründeki kariyer yolculuklarına katkı sunmak… Projenin ilk etap katılımcıları olan Eczacılık Fakültesi öğrencileri medikal ve pazarlama departmanlarında deneyim kazanırken, ikinci etapta Kimya ve Kimya Mühendisliği öğrencileri üretim, kalite güvence ve kalite kontrol departmanlarındaki iş süreçlerinde yer aldılar. Programın, gençlerin profesyonel iş hayatına hazırlanmalarına büyük katkı sağlaması ve 2023 TOP100Talent yarışmasında Türkiye’nin ilaç sektöründe ‘En Beğenilen Yetenek Programı’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmesini doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi olarak kabul ediyoruz. Bu heyecan ile 2024 güz dönemi için üçüncüsüne hazırlandığımız Formül Genç Yetenek Programı, 17 Mayıs-17 Haziran başvuru dönemi ile gençlerimize kapılarını yeniden açıyor. Bu eşsiz fırsatı değerlendirerek, profesyonel kariyerine sağlam bir adım atmak ve Ali Raif İlaç Ailesinin bir parçası olmak isteyen gençlerimiz, başvuru detaylarını web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda bulabilirler.

Gençlerin kariyer yolculuklarına ışık tutarak ve onları iş hayatına hazırlamayı önemseyerek yürüttüğümüz bir diğer projemiz ise “Ali Raif Kampüste” buluşmaları… ‘Özünde Sen Varsın’ mottosu ile gençlerimizi sağlık sektörüne kazandırma amacıyla üniversitelilerle yüz yüze ve online platformlarda bir araya gelerek, kariyer tavsiyeleri paylaşıyor ve eğitimler sunuyoruz. Gençlerin fark yaratan bir başvuru için CV hazırlama teknikleri, başarılı bir işe alım süreci için mülakat simülasyonu ve değerlendirme merkezi uygulamaları gibi konularda bilinçlenmelerini sağlıyoruz. Projemiz ile 2023 yılından bu yana onlarca üniversitede 2.000’den fazla öğrenciye ulaştık ve 75’e yakın oturum gerçekleştirdik.

Ali Raif İlaç’ta çalışanların yeteneklerini geliştirmelerinin, motivasyonlarını artırdığını ve  geleceğimize olumlu etkisi olduğunu biliyoruz. Bu bilinç ile “Aris Future Gelişim Yolculuğu” programını hazırladık. Potansiyel yönetici adaylarımızı belirliyor ve gelişim süreçlerine destek oluyoruz. Koçluk seansları, mikro öğrenme uygulamaları ve modüller arası mentorluk görüşmeleri ile desteklenen projede, 24 ay süren programlarımız sonrası iç terfi oranımız %87 bandına kadar yükselmiştir. Yeteneğimizin geleceğimiz olduğu inancı ile tasarlanan Aris Future Gelişim Yolculuğu Projesi’nin, 2022 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nde “Yetenek Gelişim Programı” kategorisinde bronz ödül kazanması ise bizlerin motivasyonunu artırıyor.

Hayata geçtiği 2018 yılından bu yana etkisini hiç yitirmeyen ve her geçen yıl gelişmeye devam eden bir diğer projemiz ise “Aris Akademi LMS (Learning Management System)’’ platformu… Çalışanlarımızın sürekli gelişimini destekleyen yeni nesil öğrenme modelleri, dijital dönüşümün önemli bir enstrümanı haline geldi. Platform, mekan ve zaman bağımsız olarak çalışanların öğrenme süreçlerini daha keyifli ve verimli hale getirmek için sınırsız eğitim içerikleri, oyunlaştırma özellikleri ve kişiye özel içerikler sunmaya devam ediyor. Farklı pozisyonlardaki çalışanlarımız için aynı zamanda minimum 12 ay süren karma eğitimler ile yapılandırılmış gelişim programları sunuyor, aralıklı öğrenme metodu ile kendilerinin kişisel, mesleki ve teknik yetkinliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Aris Akademi LMS öğrenme yönetim sistemi, Ali Raif çalışanlarının ilgisi ve deneyimleri sayesinde Stevie’s 2023 Uluslararası İş Ödülleri’nde “Online Eğitimde Başarı” kategorisinde bronz ödül kazanarak bizleri gururlandırdı.

Ali Raif İlaç olarak “yaşama değer katmak” misyonu ile topluma hizmet ediyor ve bu misyon doğrultusunda insana saygı, güvenilirlik, başarı odaklılık, çağdaş ve yenilikçi olma ilkelerini benimsiyoruz. Sürdürülebilir başarının genç yeteneklerin eğitimine ve çalışanların sürekli gelişimine yapılan yatırımdan geçtiğini biliyoruz. Hem eğitim projeleri hem de iletişim mecralarımızdan sağlık okur yazarlığına katkı sağlayacak referanslı bilgiler ile toplumun sağlık konusundaki farkındalığını artırmaya gayret ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Kulübü’nün düzenlediği 2024 Mavi Elma Ödülleri’nde aday gösterilmekten ve geleceğin potansiyeli gençlerin oyları ile ‘Yılın Sağlık Firması’ kategorisinde ödüle layık görülmekten mutluluk duyuyoruz.  60. yılımızı geride bırakırken yeni üretim tesislerimiz, değerli çalışanlarımız ve bizi geleceğe taşıyacak olan gençlerimiz ile sağlık alanında topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmaya devam edeceğiz.

www.aliraif.com.tr

Nihal Arslan l Ali Raif İlaç Genel Müdürü

Bu makale, Haziran 2024 tarihli Winally portalinde yayınlanmıştır.