ARİS Resmi Web Sitesi

Ali Raif İlaç İnsan Kaynakları Direktörlüğü Ekibi, Türkiye  Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin  düzenlediği TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nde  bronz ödüle sahip oldu.

2015 yılından beri kurumsal eğitim ve gelişim alanında Türkiye’nin en iyi uygulamalarını değerlendirerek kurumlardaki başarılı projelerin görünür hale gelmesini, ödüllendirilmesini ve iyi uygulamaların paylaşılarak yaygınlaşmasını amaçlayan TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri 2022 kazananları belli oldu.

Ali Raif İlaç , 2022 TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri’nde ‘Yetenek Gelişim Programı’ kategorisinde, potansiyel yönetici adaylarının gelecek rollere hazırlandığı  ‘Aris Future Gelişim Yolculuğu’ projesi ile “Bronz” ödül almaya hak kazandı.

Projeye başvurarak ön değerlendirmelerden geçen 14 yönetici adayı, 24 aylık ARİS Future Gelişim Yolculuğu’na koçluk seansları ile başladı. Kendimi Yönetirim, İlişkilerimi Yönetirim, İşimi Yönetirim, Ekibimi Yönetirim modülleri, mikro öğrenme  uygulamaları ve modüller arası mentorlük görüşmeleri ile eğitimler karşılıklı pekiştirildi, verimli ve keyifli geçmesi sağlandı. Gelişim karneleri yakından takip edilerek faydanın artırılması amaçlandı.

24 aylık eğitim süreci sonunda  ‘Aris Future Gelişim Yolculuğu’ katılımcılarının %75*’i  yeni yönetici pozisyonlarına terfi etti, diğer tüm katılımcılar yetkinliklerini kullanabilmeleri amacı ile yeni pozisyonlar için değerlendirmeye alındı.  İlk mezunların ve yöneticilerin geri bildirimlerinden alınan teşvik ve iç görüler ile Ali Raif İlaç İnsan Kaynakları Direktörlüğü Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü çaltısı altında “Geleceğin Özünde Sen Varsın” mottosuyla Aris Future Gelişim Yolculuğu 2 programının hazırlıklarına başlandı.

*Aris Future Gelişim Yolculuğu 1 Programı terfi eden katılımcı oranı, 12.2022