ARİS Resmi Web Sitesi

Üretim Tesisi ve Politikalar

Ali Raif İlaç Üretim tesisi 8500 m² fabrika binası, 500m² yardımcı işletme binası, 1500 m²’lik ofis ve laboratuvar  binası olacak şekilde toplam 10.500 m²’lik bir alana sahiptir.

cGMP (güncel iyi üretim uygulamaları) ve cGLP (güncel iyi laboratuvar uygulamaları) koşullarını karşılayan standartlardaki tesiste yıllık 60.000.000 kutu üretim yapılmaktadır. Üretim tesis, her türlü koşullara cevap verebilecek şekilde donatılmış üretim, ambalaj ve depolama alanları, kalite kontrol ve AR-GE laboratuvarları ve tesislere teknik hizmet veren bölümlere  sahiptir.

Üretimiz tesislerimizde 2013 yılından beri ISO 14001 ‘Çevre Yönetim Sistemi’ ve ISO 45001 ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ standartları uygulanmaktadır.

Yıllardır araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten ve fabrika binasında bulunan AR-GE Laboratuvarı, 12 Ocak 2017 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE merkezi olarak tescil edilmiştir. Bu merkezde geliştirilen eşdeğer ürünler, iç pazarlara sunulduğu gibi dış pazarlarda da yerini almaktadır.

Sağlık, Güvenlik ve Çevre Politikamız