ARİS Resmi Web Sitesi

Hakkımızda

Genç cumhuriyetin ilk yıllarında temelleri atılan ve 1928’de 157 şirketten biri olarak kurulan Ali Raif ve Şeriki, 1963 yılından itibaren Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur.

Tüm çalışmalarında insana saygıyı, güvenilirliği, başarıyı ve yenilikçiliği prensip edinmiş olan Ali Raif İlaç, kuruluşunun ilk yıllarında çok uluslu şirketlerin lisansları ile ilaç üretip pazarlarken, 1980’li yıllardan itibaren bitmiş ürün ilaç ithalatı ve eşdeğer ürün üretim ve pazarlamasını da gerçekleştirerek  Türk İlaç Endüstrisi’nin önemli oyuncuları arasında yerini almıştır.

Türkiye genelindeki 10 bölge ofisi, 1999 yılında açılan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern üretim tesisleri, 2009 yılında taşındığı 4. Levent’teki merkez ofisi ve güçlü çalışan kadrosu ile ithalat, ihracat, üretim, yurtiçi tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.

Genç cumhuriyetin ilk yıllarında temelleri atılan ve 1928’de 157 şirketten biri olarak kurulan Ali Raif ve Şeriki, 1963 yılından itibaren  ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur.

Kardiyoloji, gastroenteroloji, iç hastalıkları, endokrinoloji, nöroloji, psikiyatri,  kas iskelet sistemi hastalıkları, antigribal, antiviral, antihistaminik ve transplantasyon gibi terapötik alanlarda beşerî ürünler ile tatlandırıcı, takviye edici gıda ve tıbbi cihaz ürünleri gibi birçok tedavi alanında da hizmet vermektedir. Bugün 230’u aşkın farklı farmasötik formdaki ürün çeşidi, 80’den fazla marka ve kaliteli ilaç üretimi ile 60 yıldır Türk İlaç Sanayi’ne hizmet etmekte ve global firmalarla iş birliğini devam ettirmektedir. 

Mevcut ürün portföyü içinde ihracat yaptığımız ülkeler arasında Özbekistan, Gürcistan, Azerbaycan, Moldova, Kazakistan ve Sırbistan yer almaktadır. Türkiye’de iş birliği içinde olduğu lisansörler arasında CTS, Dr FALK, Merisant, Viatris, Mayoly Spindler, IBSA, Athnahs ve Wooshin Labottach yer almaktadır.

Sosyal ve çevresel sorumluluklarının bilincinde bir kurum olarak bu sorumluluklarını sürdürmek ve geliştirmek amacıyla 2010 yılında, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak; 4 ana başlıkta insan hakları, çalışma standartları, çevre ve etik çalışmayı ilke edindiğini, bunu sürdüreceğini taahhüt etmiştir.

Yıllardır araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten Ar-Ge departmanı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile 2 Ocak 2017 tarihinde Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanarak çalışmalarına devam etmektedir.  2018 ve 2019 yıllarına ait ‘’Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması’’ 2018 kapsamında, Ali Raif İlaç ilaç sektörü kapsamında ARGE merkezinde  çalışan kadın istihdamı kapsamında ilk 7 içinde yer almış ve 2018 yılından beri de gerek ürettiği proje sayısı gerekse patent aldığı marka sayısı kategorilerinde listenin ilk sıralarında yerini almıştır.

İlaç endüstrisi kariyer yolculuğunda emin adımlarla ilerlemeye imkan veren Ali Raif ilaç, insan kaynağına verdiği değeri, başarılı işe alım süreçlerini 2018 ve 2019 yıllarında İnsana Saygı Ödülü ile taçlandırmıştır.

Türk ilaç pazarında kutu ve ciro sıralamasında ilk 20 firmanın içinde olan Ali Raif İlaç, her zaman etik çalışma ve paydaşlarına güven veren yaklaşımı bir standart olarak benimsemiştir. İnsana saygı, güvenilirlik, başarı odaklılık, çağdaş ve yenilikçilik ilkelerimiz ile yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacı ile topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmayı misyon edinen Ali Raif İlaç,  yeni ürün portföyü ve yerelleşme kapsamında üretim hacmini büyüterek geleceği inşa etmeyi sürdürmekte, yeni iş birliklerine açık vizyonu ile Türkiye’nin en büyük ilk 10 ilaç şirketi içinde olmayı hedeflemektedir.