ARİS Resmi Web Sitesi

Tanıtım

1928 yılında Ali Raif ve Şeriki adıyla kurulan firma, 1963 yılından itibaren Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur. 1983 yılından bu yana şirket Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş. ismi ile faaliyetini sürdür​mektedir.

Tüm çalışmalarında insana saygıyı, güvenilirliği, başarıyı ve yenilikçiliği prensip edinmiş ARİS, kuruluşunun ilk yıllarında çok uluslu şirketlerin lisansları ile ilaç üretip pazarlarken, 1986 yılından itibaren bitmiş ilaç ithalatı, 1990 yılından itibaren de eşdeğer ilaç üretimi ve pazarlaması ile ülkemizin önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

İstanbul Seyrantepe’de merkez ofisi ve İkitelli’de üretim tesisleri ile Türkiye genelinde 10 bölge ofisi bulunmaktadır.

Kardiyovasküler, diyabet, gastrointestinal, analjezik antienflamatuar, antigribal, antihistaminik, antiviral, merkezi sinir sistemi gibi terapötik alanlarda, formları ile birlikte yaşama değer katan 150’ye yakın ilacı vardır.

ARİS, eşdeğer ilaç ruhsatlandırma, üretim ve pazarlamasına başladıktan sonra, ihracat olanakları da buna paralel olarak gelişmeye başlamıştır. Filipinler, İspanya, Polonya, Özbekistan, Gürcistan, Azerbaycan, Moldova ve AB ülkeleri ihracat yaptığımız ülkeler arasındadır. ​​​​​​