ARİS Resmi Web Sitesi

Ali Raif İlaç Sanayi, “Yaşama Değer Katar” mottosunu daha geniş bir alana yaymak için Anneler Günü kapsamında sivil toplum kuruluşu olan YGA Bilim Seferberliği projesi ile 120 çocuğa “merak sponsoru” oldu.

Şile’de bir köy okulu olan Şehit Serkan Angay Orta Okulu’ndaki 5. ve 6. sınıf düzeyindeki 60 öğrenciye Twin algoritma temelli basit deneylerden robotik kodlama seti hediye ederek merak sponsorluğunu üstlendi. Bu paylaşım, çift kanat etkisiyle Anadolu’nun başka bir kardeş okulunda 60 öğrencinin daha kodlama seti deneylerinden faydalanmasına olanak sağladı.

Proje kapsamında Ali Raif İlaç’ın merkez, fabrika ve saha ekiplerinde yer alan kadın çalışanları çocuklar ile bilim seansı gerçekleştirdi. Çocukların yeni bir şey öğrenmelerindeki heyecanına, yaratıcı bakış açısı kazanmalarına, hayal etmelerine ve hayallerine ulaşmak için duydukları heyecana ortak olarak bilimsel deneyleri YGA Eğitmeni eşliğinde hep birlikte deneyimledi.

Ali Raif İlaç, projeden duydukları heyecanı “Özgür zihinler ve özgüvenli bireylerin yetişmesi, çocukların merak duygusunun desteklenmesi, daha yaratıcı ve sorgulayıcı gelecek nesillerin gelişimi için bilim seferberliğine ortak olduk. YGA Bilim Seferberliği projesi sayesinde inanıyoruz ki, yaratıcı düşünce, vicdan ve donanımın bir arada olduğu böyle etkinliklere katkı sağlayarak, sosyal inovasyonu gerçekleştirecek, tüketmek yerine üretecek bir kuşak için 120 çocuğa dokunan ışık yaktık.” olarak ifade etti.

Ali Raif İlaç Hakkında : 1928’de temelleri atılan ve 1963 yılından bu yana da ilaç sektöründe faaliyet göstermektedir. Türk İlaç Endüstri’sinde birçok konuda öncülük ederken çok uluslu pek çok ilaç firması ile işbirliklerini sürdürmektedir. Gastroenterolojide 54, kardiyolojide 53, iç hastalıkları ve endokrinolojide 46, psikiyatri ve nörolojide 37, FTR, ortopedi ve algolojide 26 yıllık deneyime sahiptir. Yeni ürün portföyü ve tedavi alanları ile Ali Raif İlaç, insana saygı, güvenilirlik, başarı odaklılık, çağdaş ve yenilikçilik ilkeleri ile yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek için çalışıyor.

YGA Hakkında : YGA 2000 yılında Türkiye’de kurulan, kar amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan gençler yetiştirir. Bu gençler, insanlığa faydalı projeler üretirken içinde yaşadıkları toplumun sorunlarının çözümüne yönelik dünya çapında inovasyonlar geliştirirler. YGA’ya her yıl 200 üniversiteden 50.000’in üzerinde üniversite öğrencisi başvurur. 5 aşamalı mülakatla seçilen 50 kişi; YGA Liderlik Programında aralarında Prof. Aziz Sancar, Prof. Doğan Cüceloğlu, Ahmet Bozer, Prof. Çiğdem Kağıtçıbaşı gibi isimlerin de yer aldığı YGA Hayal Ortaklarından 1.000 saatin üzerinde eğitim alırlar. YGA Liderlik Programını üstün başarı ile tamamlayan YGA’lılar, Londra, New York, Boston ve Silikon Vadisi’nde gerçekleştirilen YGA Liderlik Kampı’na katılma hakkı kazanırlar. 5.000 saatin üzerinde gönüllü çalışan YGA’lılar; görme engelliler, yetimler, yenilenebilir enerji konularında birlikte ürettikleri ve hayata geçirdikleri projelerle dünyada ilklere imza atmaktadır.