ARİS Resmi Web Sitesi

Ali Raif İlaç, iyiliğe adım atan 52 koşucusu ile 44. N Kolay İstanbul Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına koştu. İkitelli Üretim Tesisi, Genel Müdürlük ve saha ekiplerinden 52 Ali Raif gönüllüsü, ‘Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin’ kampanyası için Adım Adım platformunun da desteği ile İyilik Peşinde Koştu.

Toplum ve dünya refahının geleceği için eğitimin önemine inanan Ali Raif Maraton 2022 Ekibi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı için koşan kurumlar arasında 469 bağış erişimi ile eğitimde fırsat eşitliği için en çok farkındalık yaratan ekiplerinden biri oldu. Katkı sağlayan takımlar arasında 64.810 TL ile 5. sırada yer alan Ali Raif gönüllüleri, ‘Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin’ kampanyası için destekçileri ve kurumsal katkıyla birlikte ilköğretim çağındaki 216 çocuğun okul dışı yıllık eğitim masraflarına destek sağladı.  Toplumu  geleceğe taşıyacak beşeri sermaye için en önemli rehberin eğitim olduğu bilinci ile Ali Raif gönüllüleri, çalışmalarına devam edecek.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Hakkında;

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimiyle devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. Kurulduğu günden bu yana “Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” diyerek İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içerisinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile olan iş birliği protokolü kapsamında Türkiye genelinde, 24 ilde 8 Eğitim Parkı, 29 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği Öğrenim Birimi’yle çocuklara çağdaş bir misyon ve vizyonla eğitim desteği vermeye devam ediyor.  Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı hakkında bilgi almak ya da gönüllü olmak için www.tegv.org