ARİS Resmi Web Sitesi

Ali Raif İlaç, ARGE Merkezi’nde alınan marka sıralamasında 3. oldu. 

 

Türk iş dünyasının nabzını tutan ve Turkishtime tarafından tüm sektörleri kapsayacak şekilde 2013 yılından bu yana düzenli olarak hazırlanan Turkishtime AR-GE 250 Araştırması, bu yıl onuncu kez yayınlandı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı AR-GE Merkezi olan firmaların beyan ettikleri resmi verilere dayanılarak hazırlanmakta olan AR-GE 250 Araştırması yurtiçi/yurtdışı mecralarda erişim sağlanacak şekilde paylaşıma sunulmaktadır.  

 

Ali Raif İlaç, kuruluşunun 60. yılı ve Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlandığı bu anlamlı senede, bir kez daha ‘Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri’ kategorisinde yer aldı.  

 

2017 yılında tescillenen Ali Raif İlaç AR-GE Merkezi, çalışmaları neticesinde kısa sürede 90’ı aşkın ürün geliştirdi. 2022 çalışmaları ile Turkishtime AR-GE 250 Raporunda ‘Ar-Ge Merkezinde Alınan Marka Sayısı’ kategorisine göre ilk 50 firma listesine girerek 62 marka ile tüm sektörlerde 6., ilaç endüstrisinde faaliyet gösteren firmalar arasında ise 3. olarak sıralamada yerini aldı.  

 

Yaşama değer katmak, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacı ile topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmak için çalışan Ali Raif İlaç, Türk İlaç sektöründe 60 yıllık deneyimi ve yüzde yüz yerli sermayesi ile önemli bir yere sahiptir. 230’u aşkın ürünü, 80’den fazla markası ve yeni ürün yatırımları ile AR-GE Merkezinde yaptığı çalışmalarla Türk İlaç sanayine yeni ürünler kazandırmaya devam edecektir. 

 

Kaynak: https://turkishtimedergi.com/arge250/arge250-2022.pdf