ARİS Resmi Web Sitesi

  

Ali Raif İlaç, kuruluşunun 60. yılı ve Cumhuriyetin 100. yılında “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla gerçekleştirilen 45. İstanbul Maratonu’nda; fabrika, saha ve merkez çalışanları gönüllülerinden oluşan 85 kişilik büyük bir ekip ile iyiliğe koştu.  

  

Ali Raif İlaç Maraton Ekibi, Gülmek İyileştirir Derneği ile Hatay’da kurulacak 100. Yıl Köyü Projesi ile adımlarına anlam kattı. 100. Yıl Köyü için koşan kurumsal ekipler arasında Ali Raif İlaç Maraton Ekibi, ulaştıkları bağış miktarı ile 7. sırada katkı sağladı.  

  

Gülmek İyileştirir Derneği’nin paydaş olduğu 100. Yıl Köyü Projesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsü’nde Jandarma Asayiş Vakfı yerleşkesinde depremzede aileler için kurulmakta olan yeni bir yaşam alanıdır. 120 dönümlük arazide 300 ev ve diğer destek birimlerinden oluşacak köy, ilk 3 yıl depremzede ailelerin ücretsiz kullanımına sunulacak. Devam eden yıllarda Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Yurdu ve çeşitli üniversite birimleri olarak kullanılmaya devam edecek. İnşaatı devam eden birimlerin yurt olarak kullanılmaya başlanması ile elde edilecek gelir, üniversite öğrencileri için burs olarak kullanılacak. 

  

  1. Yıl Köyü; Jandarma Asayiş Vakfı, Gülmek İyileştirir Derneği, Mustafa Kemal Üniversitesi ve onlarca bireysel ve kurumsal gönüllü desteği sayesinde hayata geçen bir sosyal sorumluluk projesidir.