ARİS Resmi Web Sitesi

Ali Raif İlaç Tüketici Sağlığı Ekibi Aris Life, Omg-Ar Kids ürünü ile balık yağı ve Omega 3’ün en büyük kaynağı olan denizleri korumak için harekete geçti ve Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi arasında yer alan “sudaki yaşamı koruma” yolunda etkinlik gerçekleştirdi.

Yaşadığımız gezegende en iyi bilinen oksijen kaynağı ağaçlar olsa da dünyadaki oksijenin yaklaşık %50-80’i dünya yüzeyinin üçte ikisini kaplayan okyanus ve denizlerde yaşayan su yosunları ile su altı ormanları tarafından üretiliyor.

Ali Raif İlaç  Aris life Ekibi, iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir dünya için 2 Ekim Pazar günü Suadiye sahilinde Deniz Temiz TURMEPA Derneği’nin kıyı temizliği projesine destek oldu. “Aklın Yolu, Denizi Koru” teması ile hem farkındalık yaratmak hem de projeye katılan değerli paydaşlarımız eczacılar ile etkinliğe destek olmak amacı ile denizler yaşasın diye sahil kenarından 25 kg atık topladı.

Okyanuslar; küresel ısınma, iklim değişikliği, kirlilik ve aşırı avlanmanın etkileriyle kendi içindeki canlı yaşamını kaybetmeye başlarken, dünyamızın oksijeni de tehdit altında kalmaktadır.  Bu konuya özel çalışan Deniz Temiz TURMEPA Derneği, ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmek ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla, 8 Nisan 1994 tarihinde Rahmi M. Koç’un kurucu başkanlığında, Deniz Ticaret Odası ve bir avuç deniz sevdalısıyla birlikte başlatılmış bir sivil toplum hareketidir.